25
May

Çelik Konstrüksiyon Yapılar Güçlendirme

Her malzemenin bir ömrü olduğu gibi, çelik yapıların da ne kadar dayanıklı olursa olsun belli bir süreden sonra yenileme ve çelik güçlendirme işlemi görmeye ihtiyacı vardır. İleride karşılaşılabilecek kazaların önlenmesi ve tedbir alınması için, çelik güçlendirme işlemlerinin periyodik olarak yapılması önem arz etmektedir.

Binaların taşıyıcı unsurları olan kolon, kiriş ve zemin gibi kısımlarında zaman içerisinde meydana gelebilecek deformasyonları, paslanmaları ve benzeri aksaklıkları gidermek amacıyla çelik güçlendirme ve kolon güçlendirme işlemi mutlak surette yapılmalıdır. Bunun yanı sıra, betonarme binalara yapılan çelik güçlendirme ile bina ömürleri uzatılabilmektedir.

 GÜÇLENDİRME SÜRECİ

 SKYCON ÇELİK tarafından, alanında deneyimli mühendislerce çelik güçlendirme işlemi yapılacak olan bölgenin projelendirmesi kısa süre içerisinde yapılır. Ardından yapılacak işlem için gerekli imalat işlemi, yine alanında gerekli sertifikalara sahip yetenekli teknik ekiplerce icra edilir.

SKYCON ÇELİK bu konuda yetenekli statik ofis kadrosu ile  İş Sağlığı Güvenliği standartlarına uygun olarak yapılan çelik güçlendirme işlemi sayesinde, işleme tabi tutulan kiriş ya da zemin gibi bina kısmı uzun süre boyunca işlevselliğini korumaya devam eder.

Binalarda tahribatın, olası depremlerde istenmeyen yıkım olaylarının en büyük nedeni zaman içerisinde işlevselliğini yitiren ve darbelere daha fazla dayanamayan kısımlarda çelik güçlendirme işleminin yapılmamasıdır. Oysa ki Yetenekli firmalarca çelik güçlendirme ve kolon güçlendirme işlemleriniz dayanıklı ve kaliteli olduğu kadar ekonomik olarak yapılmaktadır.

 PROFESYONEL HİZMET ANLAYIŞI

Her hizmetinde anahtar teslim politikası ile çalışan SKYCON ÇELİK YAPI çelik güçlendirme işlemlerinde de gözünüz arkada kalmayacak şekilde, gündelik hayatınıza güven içerisinde devam edebileceğiniz bir çalışma gerçekleştirir. Çelik konstrüksiyon yapılarda üzerinde en çok durulması gereken hususlar arasında yer alan çelik güçlendirme işlemi, SKYCON ÇELİK tarafından en profesyonel şekilde verilen hizmetler arasındadır. Çelik güçlendirme işleminin ardından binanız ya da işyerinizde göze batan hiçbir değişiklik ya da fazlalık olmayacak, sadece mevcut yapının daha güçlü ve uzun ömürlü hale gelmesi sağlanacaktır. Betonarme binaların ömrünü uzatmak için, Statik veriler tecrübeli mühendis incelemesi ve tahribatlı tahribatsız testler (numune) doğrultusunda çelik güçlendirme işlemi mutlaka yapılmalıdır.

25-May-2023